Jau izsenis pastāvējis pieņēmums, ka sievietēm vajadzētu skūt visu ķermeni un ka visi mati, kas neatrodas uz galvas, uzskatāmi par liekiem.
Gludas kājas taču ir tik sievišķīgas, vai ne? Un spalvainas paduses nekādi nevar liecināt par labu higiēnu. Nemaz nerunājot par sīkajiem matiņiem, kas daudzām sievietēm mēdz augt uz sejas.
Mūsdienās arvien vairāk un vairāk cilvēku mācās pieņemt to, ka tas, vai sieviete skuj vai neskuj ķermeņa apmatojumu, ir viņas pašas izvēle.
Bet kā vispār sākās skūšanās mānija un pieņēmums, ka sievietei jāatbrīvojas no ikviena lieka matiņa, lai viņu varētu uzskatīt par sievišķīgu? Skatoties vēsturē, daudzas lietas, ko tagad uzskatām par pilnīgi normālām un nepieciešamām, patiesībā radās tikai nesen.
Akmens laikmetā gan sievietes, gan vīrieši skuva savas galvas un sejas, lai viņu ienaidniekiem cīņas laikā nebūtu, kur ieķerties. Viņi izmantoja uzasinātus darbarīkus, līdzīgus šiem – tie bija grūti izmantojami un radīja sāpes.
Lasi vēl: Prezervatīvi: kādi tie bija agrāk? Ļoti interesanti vēstures fakti!
Lai lasītu tālāk un uzzinātu, kā skūšanās vēsture attīstījās līdz mūsdienām, šķir nākamo lapu!
Tevi noteikti interesēs
- Tagad mati stāvus ceļas, to iedomājoties! Aktrise Zane Daudziņa atklāj, kādu samaksu savulaik viņa saņēmusi kā jaunā aktriseby Laura Blūma
- 6 mājas līdzekļi, kas lieliski aizstās trauku mazgāšanas līdzekliby Anete Vītola
- Aldis Gobzems atklāj, kāpēc viņš patiesībā nomainīja savu latvisko vārdu un uzvārdu, kļūstot par “spāni”by Laura Blūma